20. Faludi Filmszemle

2016. november 18-19.

Az alábbiakban elérhető a Faludi Ferenc Akadémia jubileumi filmszemléjének programja: versenyprogram és kísérőprogramok az ART+Cinemában.

20. Faludi Filmszemle
2016. november 15-19.

Helyszín: ART+Cinema
(1074 Budapest, Erzsébet krt. 39.)

PROGRAM

Enyedi Ildikó retrospektív keddtől csütörtökig 18 órától

11.15. Bűvös vadász (1994., 94′)
11.16. Az én XX. századom (1989., 99′)
11.17. Simon mágus (1998., 100′)

 

11.18. (PÉNTEK) Faludi Filmszemle megnyitó és versenyprogram
1. blokk
13.20-14:20

Tőzsér István Martin: Admiratio (magyar kísérleti film, 5′)
Ahmead Essam: Living, asleep, dying, standing (egyiptomi kisjátékfilm, 8′)
Tóth Zoltán: Nem adom fel! (magyar dokumentumfilm, 17′)
Csehi Ágoston: Vis Vitalis (magyar kisjátékfilm, 4′)
Arnaud Pelca: Half time ( francia kisjátékfilm, 8′)
2. blokk
14:30-16:15
Filmiskolai szekció

Maria Posada, Adrián Iglesias: Without your heartbeat (spanyol kisjátékfilm, 8′)
Md. Ariful Islam: …for dog (bangladeshi kisjátékfilm, 10′)
Pazsitka Ákos: Magunk vagyunk (magyar dokumentumfilm, 22′)
Óscar Vicentelli: The tremor (spanyol dokumentumfilm, 22′)
Püsök Botond: Kendeffy (magyar kisjátékfilm, 12′)
Marina Siero: Bruno (spanyol kisjátékfilm, 11′)
16:20-17:05
Bemutatkozik a Cinema Filmműhely (Magyarkanizsa, Szerbia)
3. blokk
17:10-18:20

Ahmed Hamed: Short story (egyiptomi dokumentumfilm, 6′)
Dévai György: Élet a romokon (magyar dokumentumfilm, 4′)
Ira Vilkova: HUH (orosz kisjátékfilm, 15′)
Bíró Bori: Karmák – Józan babák (magyar dokumentumfilm, 12′)
Kuesti Fraun: The Island (német kísérelti film, 3′)
18:30-20:45
Nagy Dénes: Másik Magyarország – Töredékek egy falu hétköznapjaiból (2013., 51′)
Vetítés és beszélgetés
11.19. (SZOMBAT) Faludi Filmszemle versenyprogram
4.blokk
10:00-11:10

Kátai Bence: Pontosvessző (magyar kísérleti film, 4′)
Egor Papulov: Dancehall is us (orosz dokumentumfilm, 19′)
Bóné Péter: Vágy (magyar animáció, 4′)
Alex Maximov: Kindred spirits (belarusz kisjátékfilm, 4′)
Muhammed Ali: Khadija (egyiptomi dokumentumfilm, 4′)
Sergey Tsyss: Happyman (orosz dokumentumfilm, 10′)
5. blokk
11:15-12:10

Yaroslav Lomakin: The salted nature (orosz kisjátékfilm, 5′)
Yuliya Lukyanenko: “Everything is happen for the best” / “Minden jó, ha a vége jó” (orosz kisjátékfilm, 3′)
Bella Cecília: Gyermekek mozgásban (magyar dokumentumfilm, 12′)
Hainzl Tobias: A zsidóság története Pápán (magyar dokumentumfilm, 7′)
Denis Halak: Guess how much I love you (orosz animáció, 3′)
Kuesti Fraun: Smart User / Okos Felhasználó (német kísérleti film, 1′)
Ahmed Hamed: Necessity has no low (egyiptomi dokumentumfilm, 6′)
12:30-13:30
BUSHO válogatás
6. blokk
13:40-15:20
Filmiskolai szekció

Fekete Tamás: Vizsgálat (magyar kisjátékfilm, 16′)
Bartosz Kruhlik: Adaptation (lengyel kisjátékfilm, 25′)
Császár Dániel: Egy karcolás (magyar kisjátékfilm, 4′)
Arturo Salmerón: Zero Tolerance (spanyol kisjátékfilm, 9′)
Hortobágyi Júlia: Bogaras film (magyar dokumentumfilm, 10′)
Andrey Ananin: American dream (orosz dokumentumfilm, 15′)
7. blokk
15:25-16:20

Anton Azarov: The earrings (ukrán kisjátékfilm, 15′)
Mostafa Nabawy: Circle (egyiptomi kisjátékfilm, 6′)
Rati Tsiteladze: Mother (grúz kisjátékfilm, 10′)
Arató Péter: Szimfónia klip / Szimfonia Video Klip (magyar kísérleti film, 4′)
16:40-18:40
Szemle filmek az elmúlt 20 évből.
19:00
Díjátadó