Skandináv Filmfesztivál

2017. október 25-29.

Ugye szeretitek a skandináv filmeket? Mert akkor van számotokra egy remek hírünk. Idén 2017. október 25-29. között kerül megrendezésre a 4. Skandináv Filmfesztivál az Art+ Cinema moziban!
//
You like Scandinavian movies, don’t you? We have good news for you. The 4th Scandinavian Film Festival takes place 24-29th of October 2017 at Art+ Cinema!

JEGYÁR / TICKETS
Lugosi Terem: 900 HUF
Kertész Terem: 600 HUF

Műsorfüzet:

Facebook esemény

***Scroll down for the Englis version***

OKTÓBER 25. (SZERDA)

LUGOSI TEREM
13:00 HALHATATLANOK / ETERNAL SUMMER (svéd romantikus dráma, 107 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Andreas Öhman
Szereplők: Madeleine Martin, Filip Berg, Torkel Petersson

15:00 HOZOMÁNYVADÁSZ / GOLD DIGGER (finn játékfilm, 86 perc, 2016, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Ville Jankeri
Szereplők: Minka Kuustonen, Olavi Uusivirta, Pamela Tola

16:45 STAYING ALIVE (norvég vígjáték, 84 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Charlotte Blom
Szereplők: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Linn Skåber

18:15 ROSITA (dán játékfilm, 92 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Frederikke Aspöck
Szereplők: Mikkel Boe Følsgaard, Mercedes Cabral, Jens Albinus

20:00 KOMOLY JÁTÉK / A SERIOUS GAME (svéd romantikus dráma, 116 perc, 2016, eredeti nyelven, magyar és angol felirattal)
Rendezte: Pernilla August
Szereplők: Sverrir Gudnason, Karin Franz Körlof, Liv Mjönes, Michael Nyqvist, Göran Ragnerstam, Staffan Göthe

KERTÉSZ TEREM
14:00 BUGS (dán dokumentumfilm, 76 perc, 2016, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Andreas Johnsen

15:30 MARTHA&NIKI (svéd dokumentumfilm, 92 perc, 2016, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Tora Mkandawire Mårtens

17:15 BROTHERS (norvég dokumentumfilm, 110 perc, 2015, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Aslaug Holm

19:15 THE GIRL WHO SAVED MY LIFE (svéd dokumentumfilm, 79 perc, 2016, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Hogir Hirori

20:45 NÉZD ÚJRA: FÉRFIAK ÉS CSIRKÉK (100 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

*****
OKTÓBER 26. (CSÜTÖRTÖK)

LUGOSI TEREM
14:00 BEST OF: A REMÉNY MÁSIK OLDALA (100 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

16:00 NÉZD ÚJRA: AZ ELTŰNÉS SORRENDJÉBEN (116 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

18:00 A HULLÁM / THE WAVE (norvég játékfilm, 105 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Roar Uthaug
Szereplők: Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro, Edith Haagenrud-Sande

20:00 KULCS, HÁZ, TÜKÖR / KEY HOUSE MIRROR (dán játékfilm, 92 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Michael Noer
Szereplők: Ghita Nørby, Sven Wollter, Trine Pallesen, Jens Brenaa

KERTÉSZ TEREM
14:30 THE OPTIMISTS (norvég dokumentumfilm, 90 perc, 2013, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Gunhild Magnor

16:15 MAN FALLING (dán dokumentumfilm, 107 min, 2015, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Anne Regitze Wivel

18:15 KAISA’S ENCHANTED FOREST (finn dokumentumfilm 82 perc, 2015, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Katja Gauriloff

20:00 NÉZD ÚJRA: BORG/McENROE (107 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

*****
OKTÓBER 27. (PÉNTEK)

LUGOSI TEREM
14:45 ROSITA (dán játékfilm, 92 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Frederikke Aspöck
Szereplők: Mikkel Boe Følsgaard, Mercedes Cabral, Jens Albinus

16:30 BEST OF: A NÉGYZET (142 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

19:15 HOZOMÁNYVADÁSZ / GOLD DIGGER (finn játékfilm, 86’, 2016, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Ville Jankeri
Szereplők: Minka Kuustonen, Olavi Uusivirta, Pamela Tola

21:00 EMLÉKSZEM RÁD (izlandi thriller, premier előtt,105 perc, 2017, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Óskar Thór Axelsson
Szereplők: Jóhannes Haukur Jóhannesson, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

KERTÉSZ TEREM
15:15 THE GIRL WHO SAVED MY LIFE (svéd dokumentumfilm, 79 perc, 2016, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Hogir Hirori

16:45 SHORTS: Rövidfilm-válogatás (80 perc, eredeti nyelven, angol felirattal)
Boy Razor (svéd), Home Sweet Home (dán), Play Time (svéd), Sami Boy (norvég), Small Talk (svéd)

18:30 BUGS (dán dokumentumfilm, 76 perc, 2016, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Andreas Johnsen

20:00 NÉZD ÚJRA: NEON DÉMON (117 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

*****
OKTÓBER 28. (SZOMBAT)

LUGOSI TEREM
13:30 BEST OF: A KAIRÓI ESET (110 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

15:30 A HULLÁM / THE WAVE (norvég játékfilm, 105 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Roar Uthaug
Szereplők: Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro, Edith Haagenrud-Sande

17:30 BESZÉLGETÉS A TÁRSADALMI SZEREPEKRŐL (magyar nyelven)

18:45 KOMOLY JÁTÉK / A SERIOUS GAME (svéd romantikus dráma, 116 perc, 2016, eredeti nyelven, magyar és angol felirattal)
Rendezte: Pernilla August
Szereplők: Sverrir Gudnason, Karin Franz Körlof, Liv Mjönes, Michael Nyqvist, Göran Ragnerstam, Staffan Göthe

21:00 EMLÉKSZEM RÁD (izlandi thriller, premier előtt,105 perc, 2017, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Óskar Thór Axelsson
Szereplők: Jóhannes Haukur Jóhannesson, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

KERTÉSZ TEREM
14:15 KAISA’S ENCHANTED FOREST finn dokumentumfilm 82 perc, 2015, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Katja Gauriloff

15:45 MARTHA &NIKI (svéd dokumentumfilm, 92 perc, 2016, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Tora Mkandawire Mårtens

17:30 THE OPTIMISTS (norvég dokumentumfilm, 90 perc, 2013, eredeti nyelven, angol felirattal )
Rendezte: Gunhild Magnor

19:15 MAN FALLING (dán dokumentumfilm, 107 min, 2015, in original language with English subtitles)
Rendezte: Anne Regitze Wivel

21:15 NÉZD ÚJRA: KISVÁROSI GYILKOSOK (90 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

*****
OKTÓBER 29. (VASÁRNAP)

LUGOSI TEREM
13:45 NÉZD ÚJRA: MESSZI ÉSZAK (81 perc, magyar nyelven)

15:15 KULCS, HÁZ, TÜKÖR / KEY HOUSE MIRROR (dán játékfilm, 92 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Michael Noer
Szereplők: Ghita Nørby, Sven Wollter, Trine Pallesen, Jens Brenaa

17:00 HALHATATLANOK / ETERNAL SUMMER SUMMER (Svéd romantikus dráma, 107’, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Andreas Öhman
Szereplők: Madeleine Martin, Filip Berg, Torkel Petersson

19:00 STAYING ALIVE (norvég vígjáték, 84’, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Charlotte Blom
Szereplők: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Linn Skåber

20:30 EMLÉKSZEM RÁD (izlandi thriller, premier előtt,105 perc, 2017, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Óskar Thór Axelsson
Szereplők: Jóhannes Haukur Jóhannesson, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

KERTÉSZ TEREM
14:30 NÉZD ÚJRA: VAD ÉSZAK (77 perc, magyar nyelven)

16:00 BEST OF: AZ EMBER, AKIT OVÉNAK HÍVNAK (116 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

18:00 SHORTS: Rövidfilm-válogatás (80 perc, eredeti nyelven, angol felirattal)
Boy Razor (svéd), Home Sweet Home (dán), Play Time (svéd), Sami Boy (norvég), Small Talk (svéd)

19:30 BROTHERS (norvég dokumentumfilm, 110 perc, 2015, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Aslaug Holm

////////////

ART+ CINEMA

WEDNESDAY, OCTOBER 25th

LUGOSI TEREM
13:00 ETERNAL SUMMER (Swedish drama, romance, 107 min, 2015, in original language with English and Hungarian subtitles)
Director: Andreas Öhman
Cast: Madeleine Martin, Filip Berg, Torkel Petersson

15:00 GOLD DIGGER (Finnish feature film, 86 min, 2016, in original language with English and Hungarian subtitles)
Director: Ville Jankeri
Cast: Minka Kuustonen, Olavi Uusivirta, Pamela Tola

16:45 STAYING ALIVE (Norwegian comedy, 84 min, 2015, in original language with English and Hungarian subtitles)
Director: Charlotte Blom,
Cast: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Linn Skåber

18:15 ROSITA (Danish feature film, 92 min, 2015, in original language with English and Hungarian subtitles)
Director: Frederikke Aspöck
Cast: Mikkel Boe Følsgaard, Mercedes Cabral, Jens Albinus

20:00 A SERIOUS GAME (Swedish drama, romance, 116 min, 2016, in original language, with Hungarian and English subtitles)
Director: Pernilla August
Cast: Sverrir Gudnason, Karin Franz Körlof, Liv Mjönes, Michael Nyqvist, Göran Ragnerstam, Staffan Göthe

KERTÉSZ TEREM
14:00 BUGS (Danish documentary, 76 min, 2016, in original language with English subtitles)
Director: Andreas Johnsen

15:30 MARTHA&NIKI (Swedish documentary, 92 min, 2016, in original language with English subtitles)
Director: Tora Mkandawire Mårtens

17:15 BROTHERS (Norwegian documentary, 110 min, 2015, in original language with English subtitles)
Director: Aslaug Holm

19:15 THE GIRL WHO SAVED MY LIFE (Swedish documentary, 79 min, 2016, in original language with English subtitles)
Director: Hogir Hirori

20:45 WATCH IT AGAIN: FÉRFIAK ÉS CSIRKÉK / MÆND OG HØNS (in original language with Hungarian subtitles, 100 min.)

*****
THURSDAY, OCTOBER 27th

LUGOSI TEREM
14:00 BEST OF: A REMÉNY MÁSIK OLDALA / TOIVON TUOLLA PUOLEN (in original language with Hungarian subtitles, 100 min.)

16:00 WATCH IT AGAIN: AZ ELTŰNÉS SORRENDJÉBEN / KRAFTIDIOTEN (in original language with Hungarian subtitles, 116 min.)

18:00 THE WAVE (Norwegian action drama, 105 min, 2015, in original language, with Hungarian and English subtitles)
Director: Roar Uthaug
Cast: Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro, Edith Haagenrud-Sande

20:00 KEY HOUSE MIRROR (Danish feature film, 92 min, 2015, in original language with English and Hungarian subtitles
Diretor: Michael Noer
Cast: Ghita Nørby, Sven Wollter, Trine Pallesen, Jens Brenaa

KERTÉSZ TEREM
14:30 THE OPTIMISTS (Norwegian documentary, 90 min, 2013, in original language with English subtitles)
Diretor: Gunhild Magnor

16:15 MAN FALLING (Danish documentary, 107 min, 2015, in original language with English subtitles)
Diretor: Anne Regitze Wivel

18:15 KAISA’S ENCHANTED FOREST (Finnish documentary, 82 min, 2015, in original language with English subtitles)
Director: Katja Gauriloff

20:00 WATCH IT AGAIN: BORG/McENROE (in original language with Hungarian subtitles, 107 min.)

*****
FRIDAY, OCTOBER 27th

LUGOSI TEREM
14:45 ROSITA (Danish feature film, 92 min, 2015, in original language with English and Hungarian subtitles)
Director: Frederikke Aspöck
Cast: Mikkel Boe Følsgaard, Mercedes Cabral, Jens Albinus

16:30 BEST OF: A NÉGYZET / THE SQUARE (in original language with English and Hungarian subtitles, 142 min.)

19:15 GOLD DIGGER (Finnish feature film, 86 min, 2016, in original language with English and Hungarian subtitles)
Director: Ville Jankeri
Cast: Minka Kuustonen, Olavi Uusivirta, Pamela Tola

21:00 I REMEMBER YOU / Ég man þig (Icelandic thriller, 105 min, 2017, in original language with Hungarian subtitles)
Director: Óskar Thór Axelsson
Cast: Jóhannes Haukur Jóhannesson, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

KERTÉSZ TEREM
15:15 THE GIRL WHO SAVED MY LIFE (Swedish documentary, 79 min, 2016, in original language with English subtitles)
Director: Hogir Hirori

16:45 SHORTS (80 min, in original language with English subtitles)
Boy Razor (Swedish), Home Sweet Home (Danish), Play Time (Swedish), Sami Boy (Norwegian), Small Talk (Norwegian)

18:30 BUGS (Danish documentary, 76 min, 2016, in original language with English subtitles)
Director: Andreas Johnsen

20:00 WATCH IT AGAIN: NEON DÉMON / THE NEON DEMON (in original language with Hungarian subtitles)

*****
SATURDAY, OCTOBER 28th

LUGOSI TEREM
13:30 BEST OF: A KAIRÓI ESET / THE NILE HILTON INCIDENT (in original language with Hungarian subtitles 110 min.)

15:30 THE WAVE (Norwegian action drama, 105 min, 2015, in original language, with Hungarian and English subtitles)
Director: Roar Uthaug
Cast: Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro, Edith Haagenrud-Sande

17:30 BESZÉLGETÉS (in Hungarian)

18:45 A SERIOUS GAME (Swedish drama, romance, 116 min, 2016, in original language, with Hungarian and English subtitles)
Director: Pernilla August
Cast: Sverrir Gudnason, Karin Franz Körlof, Liv Mjönes, Michael Nyqvist, Göran Ragnerstam, Staffan Göthe

21:00 I REMEMBER YOU / Ég man þig (Icelandic thriller, 105 min, 2017, in original language with Hungarian subtitles)
Director: Óskar Thór Axelsson
Cast: Jóhannes Haukur Jóhannesson, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

KERTÉSZ TEREM
14:15 KAISA’S ENCHANTED FOREST Finnish documentary, 82 min, 2015, in original language with English subtitles)
Director: Katja Gauriloff

15:45 MARTHA &NIKI (Swedish documentary, 92 min, 2016, in original language with English subtitles)
Director: Tora Mkandawire Mårtens

17:30 THE OPTIMISTS Norwegian documentary, 90 min, 2013, in original language with English subtitles)
Diretor: Gunhild Magnor

19:15 MAN FALLING (Danish documentary, 107 min, 2015, in original language with English subtitles)
Diretor: Anne Regitze Wivel

21:15 WATCH IT AGAIN: KISVÁROSI GYILKOSOK / DRÆBERNE FRA NIBE (in original language with Hungarian subtitles 90 min.)

*****
SUNDAY, OCTOBER 29th

LUGOSI TEREM
13:45 WATCH IT AGAIN: MESSZI ÉSZAK (magyar nyelven, 81 min.)

15:15 KEY HOUSE MIRROR (Danish feature film, 92 min, 2015, in original language with English and Hungarian subtitles
Diretor: Michael Noer
Cast: Ghita Nørby, Sven Wollter, Trine Pallesen, Jens Brenaa

17:00 ETERNAL SUMMER
(Swedish drama, romance, 107’, 2015, in original language with English and Hungarian subtitles)
Director: Andreas Öhman
Cast: Madeleine Martin, Filip Berg, Torkel Petersson

19:00 STAYING ALIVE (Norwegian comedy, 84’, 2015, in original language with English and Hungarian subtitles)
Director: Charlotte Blom,
Cast: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Linn Skåber

20:30 I REMEMBER YOU / ÉG MAN ÞIG (Icelandic thriller, 105 min, 2017, in original language with Hungarian subtitles)
Director: Óskar Thór Axelsson
Cast: Jóhannes Haukur Jóhannesson, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

KERTÉSZ TEREM
14:30 WATCH IT AGAIN: VAD ÉSZAK (magyar nyelven, 77 min.)

16:00 BEST OF: AZ EMBER, AKIT OVÉNAK HÍVNAK / EN MAN SOM HETER OVE (in original language with Hungarian subtitles, 116 min.)

18:00 SHORTS (80 min, in original language with English subtitles)
Boy Razor (Swedish), Home Sweet Home (Danish), Play Time (Swedish), Sami Boy (Norwegian), Small Talk (Norwegian)

19:30 BROTHERS (Norwegian documentary, 110 min, 2015, in original language with English subtitles)
Director: Aslaug Holm